farkımız, kitaplarımızda...

kitaba dayalı eğitim...

 

 

  tüm üniversiteler bu kitapları okutuyor...

 

 

 


Misyon/Vizyon    Dağıtım/Protokol     Kitap Listesi    Hazırlanan Kitaplar      e-Kitap Projesi    Bizimle Çalışmak     İletişim    Kurumsal Hizmetler


 Ana Sayfa

 

Hakkımızda
e-Kitap Projesi

Kitapların Listesi

Basılacak Kitaplar

Satış/Pazarlama
Bizimle Çalışmak
İletişim/Bize Ulaşın
Periyodik Dergi

Post-Edu Enstitüsü

Kitap Fuarı Duyuru

Kurumsal Hizmetler

 

 

Türkiye'nin İnternet Kitapçısı

www.tdk.com.tR

 

Fiyat Listesi (PDF)

 

 

 

 

 

 

 

 

Kitap Ana Dağıtım:

 

İstanbul-Cağaloğlu

Tel: (0212) 527 52 96

Faks: (0212) 527 52 97

cagaloglu@papatya.gen.tr

fiyat listesi

 Kitapların Tüm Listesi

 e-Kitap Çalışmalarımız

Mühendislik Kitapları

Programlama Kitapları

İşletme Kitapları

Dilbilim Kitapları

fiyat listesi

 

 

 

 

 

 

Yer Gök PR

Editör: Dr. Meltem ÇİÇEK

Bölüm Yazarları:

Mehmet T. NANE

Prof. Dr. Şahin KARASAR

Onursal ÜNAL

Barış FINDIK 

Kemal Mustafa HELVACIOĞLU

A. Hakan ARSLAN

Canan SOYSAL

Dr. Nevin ÇOLAK

Nuran KARAAĞAOĞLU

Dr. M. Hasan UNCULAR

 

 

 

 

 

 

ISBN: 978-605-9594-55-4, Eylül 2018

Türkçe, 184 sayfa, (16,5x24 cm2), 70 gr lüks enzo kitap kağıdı  


 Yer Gök PR içindekiler                                     şimdi satın al


Havacılık alanının başarılı çalışmalarını, marka ve itibar yönetimi ekseninde sektörün duayenlerinin kaleminden anlatan bu kitap; iletişimin ve liderin rolünden başlamak suretiyle sektör ve akademi iş birliği, dijital havayolu olmak, krizleri doğru yönetmek ve duyguları ağırlamak üzerine geniş bir yelpazede havacılık sektörünü masaya yatırıyor.

Huzurlu yuvanızın penceresinden arkanızdan el sallayan sevdiklerinizin hissettirdiği güveni duyabildiğiniz bir havaalanından/havayolundan “uçuyorsanız” eğer, biliniz ki bu gerçek bir yolculuktur. Bu seyahatte, yolcu etmenin de yolcu olmanın da tadı başkadır.  İşte YER GÖK PR kitabının yazarları yani sektörün duayenleri hepimize; güvenli, huzurlu, mutlu “gerçek” bir yolculuğun nasıl inşa edildiğini öğretiyor.


Akademik ve bilimsel kitaplar, bizim, işimizdir...

 

               


 

İÇİNDEKİLER

 

Editörden…

Yolcu Etmek

Dr. Meltem ÇİÇEK

 

Havacılık Sektöründe İletişim ve Liderin Önemi

Mehmet T. NANE

 

Havacılık Eğitiminde Sektör & Akademi Dostluğu

Prof. Dr. Şahin KARASAR

 

Sivil Havacılıkta Uçuş Eğitiminin Kurumsal İtibara Etkisi

Onursal ÜNAL

 

Dijital Havayolu Olmak

Barış FINDIK

 

Havayollarında Kriz Yönetimi

Kemal Mustafa HELVACIOĞLU

 

İnsan Kaynakları Bakışıyla İtibarı Yönetmek

A. Hakan ARSLAN

 

Havalimanında Duyguları Ağırlamak

Canan SOYSAL

 

Kabin Memurluğu ve Duygusal Emek Faktörü

Dr. Nevin ÇOLAK

 

 “Rakam Değil; Gönül Meselesi” Millî Hava Yolumuz THY’nin İtibar ve Marka

 Yönetimi Üzerine Bir Değerlendirme

Nuran KARAAĞAOĞLU

 

Halkla İlişkiler Ekseninde Kalifiye İnsan Kaynağına Ulaşabilmek

Dr. M. Hasan UNCULAR


Editörden - Dr. Meltem Çiçek

Yolcu etmek…

 Öğrendiklerimiz hayatın içindeyse müfredat doğru planlanmış ve öğrenci ezbere dayalı bir eğitimin geçici “mış gibi”liğinden uzaklaşmış demektir. Yüzyılın eğitim anlayışı; çağın gerektirdiği hızla yenilikleri takip eden ve değişime açık bir yaklaşımla akademi & sektör iş birliği temelinde disiplinler arası bakış açısıyla çalışmaya dayalıdır bildiğimiz gibi. Bu anlayışla, 2018 Bahar döneminde Maltepe Üniversitesi’nde kriz yönetimi üzerine verdiğim derste öğrencilerimle beraber çok şey öğrendik. Sektörden konukların paylaştığı deneyimler ve öğrencilerin örnek vak’a analizleri üzerinden titizlikle hazırladığı sunumlarla dönem son derece renkli ve verimli geçti. Dersi alan her bir öğrencime emekleri için tek tek teşekkür etmek isterim.

Sektörden profesyonellerin deneyimlerini literatür ile birleştirerek bir kitapta toplama fikri de işte bu yüksek lisans dersinde oluştu. Havacılık sektörünün dinamikleri ve havacılık alanında son yıllarda hayata geçirilen başarılı Halkla İlişkiler uygulamaları sebebiyle kitabımız, bu sektörü mercek altına aldı. Halkla İlişkiler çalışmalarının belkemiğini oluşturan itibar yönetimi ekseninde Havacılık sektöründeki farklı departmanların çalışmaları, sektörün duayenleri tarafından kaleme alındı. Kitabımızda; iletişimin ve liderin rolünden başlayarak sektör & akademi iş birliği, dijital havayolu olmak, krizleri doğru yönetmek ve duyguları ağırlamak üzerine geniş bir yelpazede havacılık sektöründeki Halkla İlişkiler ve İletişim çalışmaları masaya yatırıldı.

Yazarlarımız sayesinde sektörde ve akademide daha önce yapılmayan bir çalışmaya hep beraber imza atmış olduk. Bu çalışma bana ne kadar şanslı olduğumu bir kez daha hatırlattı; 24 saat dinamik bir sektörün içinde olmalarına, yoğun iş tempolarına rağmen davetimi geri çevirmeyerek deneyimlerini bizlerle paylaşan değerli yazarlarımıza en içten şükranlarımı sunuyorum. Üniversitemizin Sayın Rektörü Prof. Dr. Şahin KARASAR’ın da geçmiş yıllarda havacılık sektöründe üst düzey yöneticilik yapmış olmasından dolayı kitabımızda yer alması, bizim için ayrıca büyük bir onur ve mutluluk oldu.

Kitabımızın okuyucuyla buluşma sürecinin her anına tanıklık ederek bana destek olan bölüm arkadaşım Nuran KARAAĞAOĞLU’na, doktora tezimden başlayarak her akademik çalışmamda akıl danıştığım, hem akademik hem insani vasıflarını örnek aldığım Değerli Hocam Doç. Dr. Gürdal ÜLGER’e, tüm katkıları ve destekleri için Sayın Rektörüm Prof. Dr. Şahin KARASAR’a teşekkürü bir borç biliyorum.

Bu çalışma vesilesiyle daha yakından tanıma imkanı bulduğum havacılık sektörü, “yolcu ve yolculuk” üzerine beni yeniden düşündürerek yıllar öncesinin yolculuklarına geri götürdü. Küçük bir çocukken –ki o yıllarda ilkokula ‘yürüyerek’ giderdik- her sabah anneannem, Anadoluhisarı’nın her daim berrak çehresine açılan pencereden el sallayarak yolcu ederdi beni. Güvenli ve sevgi dolu bir gözün arkamdan baktığını bilmek, emin adımlarla yürümemi sağlardı. Anadoluhisarı’nın çınar yapraklarının izlerinin düştüğü gölgeli pencerelerinden anneannemin her sabah arkamdan el salladığı günlere dönebilmek mümkün değil elbette ancak huzurlu yuvanızın penceresinden arkanızdan el sallayan sevdiklerinizin hissettirdiği güveni duyabildiğiniz bir havaalanından/havayolundan uçuyorsanız eğer, biliniz ki bu gerçek bir yolculuktur. Bu seyahatte, yolcu etmenin de yolcu olmanın da tadı başkadır. İşte YER GÖK PR kitabının yazarları yani sektörün duayenleri, hepimize; güvenli, huzurlu ve mutlu “gerçek” bir yolculuğun nasıl inşa edildiğini öğretiyor.

Sürç-i lisanımızın affıyla keyifli okumalar diliyorum.

Dr. Meltem ÇİÇEK


Kitaplarımızın tüm listesi için buraya tıklayınız.


Akademik bilimsel ve üniversite kitaplarında Papatya Yayıncılık Eğitim